Latvijas Erasmus+ projektu īstenotājiem ir iespēja iesaistīties Eiropas mēroga iniciatīvā #ErasmusDienas 2021, kas notiks no 14. līdz 16. oktobrim. Šajā laikā Erasmus+ projektu īstenotāji un profesionāļu tīkli no visiem izglītības sektoriem ir aicināti organizēt dažādus pasākumus, komunicējot Eiropas vērtības, ieguvumus no mobilitātes un Erasmus+ projektu rezultātus. Iepriekšējās #ErasmusDienās 2020. gadā notika 5024 pasākumi 84 valstīs.

Kas var organizēt pasākumus?

Pasākumus #ErasmusDienu laikā aicinātas rīkot organizācijas, kuras īsteno vai ir īstenojušas Erasmus+ projektus un vēlas dalīties pieredzē, pastāstīt par Erasmus+ iespējām un iedrošināt izmantot programmas iespējas tos, kuriem vēl nav pieredzes projektos.

Kādi ir ieteicamie tematiskie virzieni pasākumiem?

Organizatori var brīvi izvēlēties savu pasākumu tematiku.

Kādus pasākumus var īstenot?

Ņemot vērā ar Covid-19 izplatību saistītos riskus, šogad aicinām rīkot pasākumus, ievērojot attiecīgajā laika periodā valstī noteiktos drošības noteikumus, tai skaitā pulcēšanās ierobežojumus, un uzsvaru likt uz tiešsaistes pasākumiem un tādiem pasākumiem, kuros kombinēta dalība klātienē un tiešsaistē.

Pasākumu piemēri:

    • pasākumi sociālajos medijos, piemēram, dalīšanās pieredzes stāstos, lietojot tēmturus #ErasmusDienas un #ErasmusDays (lūgums lietot abus tēmturus), koncerti  tiešraidē, Erasmus+ “izaicinājumi” u.c.;
    • video ieraksti, piemēram, pieredzes stāsti par Erasmus+ iespaidiem, projektu prezentēšana, klātienes pasākumu ieraksti, ko publicēt sociālajos tīklos;
    • aktivitātes organizācijas mājaslapā, piemēram, blogs par pieredzi Erasmus+ programmā, tiešsaistes izstādes, tiešsaistes aptaujas;
    • tiešsaistes konferences, vebināri un diskusiju forumi interaktīvajās platformās, piemēram, Zoom, Skype, Whatsapp, Messenger, Discord, Teams, House Party u.c.
    • izklaidējoši pasākumi, piemēram, sporta sacensības/uzdevumi tiešsaistē, hakatroni, jautājumu – atbilžu spēles Kahoot! platformā, Eiropas mūzikas atskaņošanas sarakstu izveidošana Spotify, Deezer vai Youtube, podkāstu veidošana.

Kā pieteikt savu pasākumu kopējā #ErasmusDienu kalendārā?

Pasākumu organizatori aicināti paši reģistrēt savus pasākumus #ErasmusDays 2021 mājaslapā sākot no 1. jūnija, lai tos iekļautu kopējā pasākumu kalendārā, kur būs redzami pasākumi, kas notiek visā Eiropā. Pasākuma informācija jāiesniedz latviešu valodā.

Festivāla vizuālais noformējums

Lai nodrošinātu pasākumu atpazīstamību, aicinām lietot vienoto festivāla vizuālo identitāti. Dažādi publicitātes materiāli lejuplādēšanai, drukāšanai un rediģēšanai ir pieejami šeit:

VIZUĀLIE MATERIĀLI

Pasākumu komunikācija  medijos un sociālajos medijos

Lai plašāka sabiedrība uzzinātu par #ErasmusDienu pasākumu norisi, aicinām pasākumu īstenotājus informēt vietējos medijus par pasākumu norisi un aicināt tos tiešsaistē piedalīties pasākumos. Pasākumu komunikācija  medijos un sociālajos medijos

Sociālajos medijos aicinām publicēt pasākumu fotogrāfijas un video ierakstus, izmantojot tēmturus #ErasmusDienas un #ErasmusDays. Vēlams Facebook ierakstos atzīmēt arī Erasmus+ Latvija Facebook lapu - @ErasmusPlusLV.

#ErasmusDienas ir Francijas nacionālās Erasmus+ aģentūras iniciatīva, kuru atbalsta Eiropas Komisija.

Pieraksties jaunumiem

Jaunumu avots:
Izglītības un zinātnes ministrija Izglītības un zinātnes ministrija Valsts izglītības attīstības aģentūra Valsts izglītības attīstības aģentūra Jaunatnes starptautisko attiecību aģentūra Jaunatnes starptautisko attiecību aģentūra
Erasmus+ Erasmus+
© Erasmus+ Latvija 2014, Visas tiesības paturētas
Izstrādāts: Intelligent Systems