Jaunumi

15.01.2014

Programmu Erasmus+ Latvijā atklās komisāre Andrula Vasiliu

Pirmdien, 20. janvārī, Eiropas izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisāre Andrula Vasiliu (Androulla Vassiliou) Latvijā atklās jauno Eiropas Savienības izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta atbalsta programmu Erasmus+. Programmas atklāšanas konferencē, ko rīko Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), izglītības politikas veidotāji diskutēs par Erasmus+ mērķu īstenošanu.

Konferencē „ES atbalsta programma izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+” sabiedrību iepazīstinās ar jaunās programmas mērķiem un informēs par Latvijas izglītības, jaunatnes un sporta politikas saistību ar jaunās ES programmas Erasmus+ atbalsta iespējām.

Atklāšanas konference notiks 20. janvārī plkst. 10:00 viesnīcā Radisson Blu Hotel Latvija,  Elizabetes ielā 55, Rīgā.

Konferencē piedalīsies izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāre Sanda Liepiņa un VIAA direktore Dita Traidās.

Konferences turpinājumā notiks paneļdiskusija „Izglītības un uzņēmējdarbības sektoru tuvināšana prasmju attīstības un nodarbinātības veicināšanai”, kurā piedalīsies sociālo partneru, jaunatnes organizāciju, valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvji no dažādiem izglītības un uzņēmējdarbības sektoriem.

Konferences darba programma: agenda_erasmus_final_16_01_2014.doc

„Joprojām sabiedrībā aktuāls ir jautājums, kā uzlabot saikni starp izglītību, zinātni un uzņēmējdarbību, lai veicinātu ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas konkurētspēju pasaulē. Mēs esam pārliecināti, ka jaunā Erasmus+ programma spēs uzrunāt, iedvesmot un parādīt daudzpusīgus starpvalstu sadarbības veidus, lai tuvinātu šos sektorus, reizē attīstot iesaistīto indivīdu kompetences," komentē VIAA direktore Dita Traidās.

Plašāku informāciju par programmu Erasmus+, projektu izstrādes vadlīnijām un iesniegšanas kārtību skatieties Eiropas Komisijas mājaslapā, kā arī VIAA mājaslapas www.viaa.gov.lv sadaļā „Erasmus+”.

Programmā Erasmus+ apvienotas līdzšinējās ES programmas, aptverot visas izglītības jomas: Mūžizglītības programmu — Erasmus (augstākā izglītība), Leonardo da Vinci (profesionālā izglītība), Comenius (skolu izglītība), Grundtvig (pieaugušo izglītība), „Jaunatne darbībā" un piecas starptautiskās programmas (Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink un programma sadarbībai ar rūpnieciski attīstītajām valstīm). Pirmo reizi Erasmus+ piedāvās ES atbalstu sporta jomā.

IZM ir atbildīgā ministrija par programmas īstenošanu Latvijā, savukārt  VIAA un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošinās  programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem izglītības un apmācības jomā vairāk var uzzināt www.viaa.gov.lv sadaļā „Erasmus+”. Savukārt par jaunatnes jomas projektiem - www.jaunatne.gov.lv.

Pieraksties jaunumiem

Jaunumu avots:
Izglītības un zinātnes ministrija Izglītības un zinātnes ministrija Valsts izglītības attīstības aģentūra Valsts izglītības attīstības aģentūra Jaunatnes starptautisko attiecību aģentūra Jaunatnes starptautisko attiecību aģentūra
Erasmus+ Erasmus+
© Erasmus+ Latvija 2014, Visas tiesības paturētas
Izstrādāts: Intelligent Systems