Jaunumi

01.09.2016

Noderīgi materiāli Erasmus+ augstākās izglītības starptautiskās sadarbības aktivitātēm

Aicinām Erasmus+ augstākās izglītības sektora pārstāvjus izmantot materiālus, kas ir noderīgi turpmāko projektu pieteikumu sagatavošanā, kā arī īstenošanā un administrēšanā.

Erasmus+ programmas ietvaros ir 3 starptautiskās sadarbības aktivitātes augstākajā izglītībā, ko centralizēti administrē Eiropas Komisijas (EK) izpildaģentūra EACEA:

  • Erasmus+ Kopīgās maģistrantūras programmas;
  • Erasmus+ Kapacitātes stiprināšana partnervalstīs;
  • Žana Monē programma.


Šobrīd ir pieejami vairāki aktuāli materiāli (angļu val.):

  • EK/EACEA organizētās starptautiskās konferences „Ekselence kopīgajās programmās” (29-30/06/2016) materiāli, kas pieejami EACEA mājaslapā;
  • Erasmus+ Vācijas Nacionālās aģentūras (DAAD) organizētā starptautisko partnerību foruma „Eiropas Ideja – kā Erasmus+ to var sekmēt” (5-6/07/2016) materiāli DAAD mājaslapā, kas sniedz detalizētu ieskatu visu 3 Erasmus+ augstākās izglītības starptautiskās sadarbības aktivitāšu projektu pieteikumu sagatavošanas, īstenošanas un administrēšanas aspektos. Šī pasākuma sagatavošanā un īstenošanā kopā ar DAAD, citiem Eiropas un partnervalstu kolēģiem kā Erasmus+ Latvijas Nacionālā aģentūra piedalījās arī Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA);
  • EK ir sagatavojusi un publicējusi brošūru „Erasmus Mundus kopīgās maģistrantūras programmas” (Erasmus Mundus Joint Master Degrees – the story so far). Tajā atspoguļota vispusīga informācija par kopīgo maģistrantūras programmu būtību, administrēšanu, kvalitātes nodrošināšanu, studentu ieguvumiem u.c. būtiskiem aspektiem.

Aicinām izmantot šos materiālus turpmākajām idejām, kā arī projektu ieviešanas gaitā, tie ērti lietojami arī potenciālajiem un jau esošajiem sadarbības partneriem, jo pieejami angļu valodā.

Erasmus+ projektu pieteikumu ikgadējo konkursu EK parasti izsludina rudenī. Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai VIAA mājaslapā!

 

 

Pieraksties jaunumiem

Jaunumu avots:
Izglītības un zinātnes ministrija Izglītības un zinātnes ministrija Valsts izglītības attīstības aģentūra Valsts izglītības attīstības aģentūra Jaunatnes starptautisko attiecību aģentūra Jaunatnes starptautisko attiecību aģentūra
Erasmus+ Erasmus+
© Erasmus+ Latvija 2014, Visas tiesības paturētas
Izstrādāts: Intelligent Systems