Jaunumi

16.03.2016

Pilnveidotas zināšanas par profesionālās izglītības internacionalizācijas stratēģiju

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) 2016. gada 15. martā Eiropas Savienības Erasmus+ programmas ietvaros organizēja starptautisku mācību semināru „Profesionālās izglītības iestādes internacionalizācijas stratēģijas izstrāde un īstenošana”. 

Tas pulcēja Latvijas profesionālās izglītības kompetenču centru un citu profesionālās izglītības iestāžu pārstāvjus, Izglītības un zinātnes ministrijas, Izglītības kvalitātes valsts dienesta, Valsts izglītības satura centra ekspertus, kā arī ārzemju viesus - ekspertus no Dānijas, Igaunijas, Lietuvas un Somijas. 

Starptautiskais mācību, atbalsta un pieredzes apmaiņas seminārs nodrošināja platformu, kur tika pārrunāti profesionālās izglītības iestādes internacionalizācijas stratēģijas attīstības, izstrādes un īstenošanas jautājumi. Semināra dalībnieki pilnveidoja zināšanas par internacionalizācijas stratēģijas nozīmi un prasībām tās izstrādei, stratēģijas komponentēm, starptautiskiem un nacionāliem politikas dokumentiem un rekomendācijām.

Pasākumā 4 ārvalstu eksperti – profesionālās izglītības jomas praktiķi dalījās pieredzē par savu pārstāvēto institūciju internacionalizācijas stratēģiju izveidošanu un īstenošanu. Tika aplūkoti ieteikumi, kā izstrādāt un īstenot profesionālās izglītības iestādes internacionalizācijas stratēģiju Erasmus+ profesionālās izglītības un mācību mobilitātes hartas (VET harta) pieteikuma kontekstā. Semināra prezentācijas pieejamas VIAA mājaslapā Erasmus+ informatīvo semināru sadaļā.

Semināra dalībnieki augsti novērtēja semināra saturu, ekspertīzi un praktiskos piemērus no 5 Eiropas Savienības valstīm, kā arī sniegtos ieteikumus.

Kopš 2015. gada Eiropas Komisija ir uzsākusi Erasmus+ VET hartas 2015-2020 aktivitāti, lai akreditētu tās iestādes, kuras veiksmīgi organizējušas augsti kvalitatīvu profesionālās izglītības un mācību mobilitāti audzēkņiem un personālam. Kvalitatīvai un pilnīgai iestādes internacionalizācijas stratēģijai ir būtiska nozīme VET hartas pieteikuma sagatavošanā. Detalizēta informācija par VET hartas pieteikumu 2016. gada konkursu pieejama VIAA mājaslapā.


Informatīvo semināru par VET hartas 2016. gada pieteikuma konkursu VIAA organizē 30.03.2016. Aicinām sekot līdzi informācijai VIAA mājaslapā!

Pieraksties jaunumiem

Jaunumu avots:
Izglītības un zinātnes ministrija Izglītības un zinātnes ministrija Valsts izglītības attīstības aģentūra Valsts izglītības attīstības aģentūra Jaunatnes starptautisko attiecību aģentūra Jaunatnes starptautisko attiecību aģentūra
Erasmus+ Erasmus+
© Erasmus+ Latvija 2014, Visas tiesības paturētas
Izstrādāts: Intelligent Systems